MADEIRA

1.Deň
Bol zameraný na prezentáciu sa jednotlivých účastníkov zo Slovenska, Talianska, Rumunska a na rozvoj teambuildingových aktivít s cieľom vytvoriť príjemné pracovné prostredie.

2.Deň
Sme diskutovali o situácii v dnešnom školstve a vnášali do diskusie vlastné pohľady odrážajúce dianie v našich domovských krajinách.

3.Deň
Bol zameraný na komunikáciu a kreatívne činnosti využiteľné v praxi na vyučovacích hodinách – rolové hry, kreatívne hry....

4.Deň
Počas celodenného výletu sme spoznávali kultúru, prírodu Madeiry za účasti všetkých školiteľov a účastníkov kurzu. Navštívili sme tradičné obydlia Santana,  v hlavnom meste Funchal sme využili netradičný spôsob prepravy na ceste z mestskej vyhliadky, ochutnávali sme i miestne špeciality ako morské plody -  mušle, kalamáre, či chobotnice, navštívili prírodné kúpele Porto Moniz vytvorené sopečnou činnosťou, navštívili vyhliadku Gabo Girao 589m.n.m. a záver dňa zavŕšili absolvovaním západu slnka na vyhliadke Santa Cruz. Celoročne príjemné teploty zabezpečujú na ostrove Madeira taktiež bohatú vegetáciu.

5.Deň
Použitie aplikácií Mentimeter, LightCut, Canva vo vyučovacom procese.

6.Deň
Predstavenie našej školy a prostredia krajiny z ktorej prichádzame.

7.Deň
Posledný deň bol venovaný diseminácii a evalvácii poznatkov, ktoré sme na kurze získali.