Clean Rivers Exporience

V piatok, t.j. 04.06.2021 Fénixáci zo Spišskej Novej Vsi v spolupráci so ZŠ, Z. Nejedlého 2 v Spišskej Novej Vsi a mestom Spišská Nová Ves pod vedením Michaely Revajovej podporili krásnu myšlienku projektu Zaži čisté rieky – Clean Rivers Experience a očistili okolie a vodný tok mesta Spišská Nová Ves od odpadu. Svojou aktivitou sme sa zapojili do celosvetového hnutia pre čisté rieky River Cleanup a podporili myšlienku Žiť Vedomo pod záštitou hlavného organizátora na Slovensku Human Health Institute - Inštitút pre Ľudské zdravie - spoločne pre čistejšie okolie našich vzácnych vodných zdrojov Slovenska, aby všetky rieky boli bezodpadové. Tejto aktivity a zúčastnili p. uč. Kristianová s triedou 3.A, Slavkovská s triedou 4.C a p. uč. Revajová s triedou 2.B. Žiaci a Fénixáci dostali rukavice a mechy na odpad, ktorý vyzbierali v okolí rieky Hornád od Tesca po „Fľúder“.