Navigácia

ErasmusDays 13.10. – 15.10. 2022

Základná škola Z. Nejedlého 2 v Spišskej Novej Vsi, pripravila v rámci ErasmusDays 2022 viacero aktivít, vďaka ktorým predstavila žiakom a širšej verejnosti prebiehajúci projekt Erasmus + a spropagovala projekt s názvom S.I.S.I. (Social inclusion, Social innovation).

Učitelia, ktorí sa zapojili do projektu, organizovali počas vyučovania  podujatie pre žiakov, kde prezentovali program a informovali, žiakov o tom, čo im môže priniesť Erasmus+ do života. Učitelia sa podelili o svoje vlastné skúsenosti a zážitky s programom Erasmus+. Pripravili pre žiakov kvíz s otázkami o programe a úspešní žiaci boli odmenení propagačnými darčekmi. Spoločne vytvorili projekty, na tému „Ktorú európsku krajinu by som chcel navštíviť“  a  vystavili ich vo vestibule školy spoločne s informačným panelom, mapou a výstavou fotografií.

Stretnutie učiteľov s ostatnými kolegami sa nieslo v znamení prezentácii a zážitkov  z kurzov učiteľov na Madeire, Lisabone, Sintre a spôsobe výučby v partnerskej škole v maďarskom Debrecíne.
Mladší žiaci sa zapojili  do aktivít formou programu o zdravej výžive.  Na tému „ Zdravá výživa v európskych krajinách“  žiaci pripravovali s výživovou poradkyňou  zdravé jedlá z európskych krajín Španielska, Talianska, Grécka  a skúšali ich gastronómiu s následnou ochutnávkou. Porozprávali sa o typických jedlách a surovinách danej krajiny a spomenuli i kultúru a pamiatky žiakmi navštívených miest. Ďakujeme firme BIGIMI, s.r.o. za sponzorstvo a výživovej poradkyni Ing. Miriame Varšovej za spoluprácu.

Pripravila Mgr. Michala König

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Z. Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
    Z.Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
  • -

Fotogaléria