Aktivity a súťaže

Naši žiaci v Tescu

Dňa 8.9. a 9.9. sa žiaci 3.A a 4.B triedy zúčastnili exkurzie obchodného centra TESCO v Spišskej Novej Vsi. Pri informáciách nás už čakal pán riaditeľ Tesca, ktorý nás celou  exkurziou sprevádzal.

Najprv nás pohostili ovocím podľa vlastného výberu žiakov a vysvetlili, prečo do obchodu nemáme vstupovať, keď sme hladní. Všetci sme mali možnosť vidieť proces výroby sladkých koláčikov, ktoré sme si následne samé aj vytlačili, naplnili jahodovou marmeládou, makom a jabĺčkami. Kým deti absolvovali prehliadku celého obchodného centra, prezreli si všetky chladničky a sklady, pán pekár dal medzitým upiecť už spomínané výrobky.

Vysvetlili nám, čo sa deje s výrobkami po záruke a systém fungovania potravinovej banky. V oddelení ovocia, zeleniny a potravín sme si vysvetlili, aký je rozdiel medzi dátumom spotreby a dátumom minimálnej trvanlivosti. Naučili sme sa, ako sa má správne umiestniť tovar  v chladničke.

Na záver sme si pozreli, ako funguje proces zálohovaných fliaš a fľaškomat zvnútra. Pred odchodom deti dostali svoj zhotovený koláčik.