Projekt nadácie ORANGE

Inspiration by Andy WARHOL

ZŠ, Z. Nejedlého 2, Sp. Nová Ves sa stala víťazom v celonárodnej súťaži základných a stredných škôl hneď DVA KRÁT. Nadácia Orange ocenila len 20 najlepších projektov. Medzi nimi aj naše dva. Pod obidva sa podpísal Mgr. Marek ZUBAĽ.

Cieľovou skupinou projektu boli žiaci 5. - 8. ročníkov, spolu s triednymi učiteľmi, rodičmi žiakov a vedením školy + inými učiteľmi (odborná komisia). Žiaci absolvovali exkurziu do Medzilaboriec, kde sa inšpirovali Warholovou tvorbou spracovania fotografie a dotvorením plôch - stien, kde sú fotografie umiestnené (PopArt). Žiaci v triedach pripravili prezentáciu, ako by mala vyzerať oddychová zóna zriadená v spoločných priestoroch školy (chodba, zákutie chodby) určená na vyučovanie a oddych cez prestávky. Prezentácia bola zaradená do súťaže. Odborná komisia zložená zo žiakov, učiteľov, rodičov a vedenia školy vybrala víťaznú prezentáciu. Na jej základe vznikla oddychová zóna. Do realizácie boli zapojení aj rodičia, ktorým žiaci víťazný projekt predstavili na špeciálnom SRPŠ. Z celého projektu vznikol film, ktorý je umiestnený na stránke školy a youtube.com a výstava - fotogaléria umiestnená vo vestibule školy. Na slávnostné otvorenie výstavy boli pozvaní aj hostia mestského zastupiteľstva.