NEMECKÝ JAZYK

Stretnutie priaznivcov eTwinningu

Program  eTwinning – partnerstvá škôl v Európe oslávil v máji už 10. výročie svojej činnosti. Ponúka žiakom možnosť zlepšovať sa v kompetenciách ako komunikácia v materinskom jazyku, komunikácia v cudzích jazykoch, digitálna kompetencia, spoločenské a občianske kompetencie. Podporuje iniciatívnosť a podnikavosť, kultúrne povedomie a vyjadrovanie, schopnosť naučiť sa učiť sa.

Dňa 8.10.2015 sa v priestoroch Strednej odbornej školy ekonomickej konalo stretnutie priaznivcov eTwinningu, na ktorom sa zúčastnili aj žiačky IX.C – Mária Baluchová, Sára Goceliaková, Viktória Dobrovičová a Stanka Eliášová. Prostredníctvom fotoprezentácie predstavili svoj projekt o vianočných tradíciách, ktorý realizovali s partnerskou školou z Poľska a Dánska. Žiaci IX.C, ktorí sa učia nemecký jazyk, pripravili v novembri 2014 krátke video, v ktorom sa predstavili žiakom z partnerských škôl a prezentáciu o adventnom čase a Vianociach s vianočnými receptami. Z prezentácií partnerských škôl sa dozvedeli, ako trávia vianočné sviatky ľudia v Poľsku a Dánsku. Pred Vianocami si tradičnou poštou vymenili s novými internetovými kamarátmi vlastnoručne zhotovené vianočné pozdravy.

Na stretnutí priaznivcov eTwinningu sa inšpirovali tvorivými nápadmi žiakov z pozvaných škôl (ZŠ sv. Cyrila a Metoda, Stredná odborná škola ekonomická, ZŠ Spišské Vlachy a Stredná zdravotnícka škola Levoča), ktoré realizovali v projektoch Európsky klub športov, Varíme spoločne, Matematika okolo nás a Veľká noc.

Mgr. Lucia Pekarčíková