Navigácia

Projekt nadácie ORANGE

NOTEBOOK EXPO 2015 - poznaj a chráň sa

 

ZŠ, Z. Nejedlého 2, Sp. Nová Ves sa stala víťazom v celonárodnej súťaži základných a stredných škôl hneď DVA KRÁT. Nadácia Orange ocenila len 20 najlepších projektov. Medzi nimi aj naše dva. Pod obidva sa podpísal Mgr. Marek ZUBAĽ.

 

Projektom Notebook EXPO 2015 - poznaj a chráň sa žiaci prezentovali rovesníkom a širšej verejnosti digitálne technológie v širšom kontexte: od histórie IKT na Slovensku cez najnovšie výdobytky techniky až po vývoj a ochranu pred škodlivým softvérom. Celý projekt žiaci zrealizovali vo všetkých fázach projektového vyučovania. Výsledným produktom je film spracovaný formou foto a videoreportáže a výstava - fotogaléria vo vestibule školy. Na jej otvorenie boli pozvaní aj predstavitelia mesta.
V reportáži žiaci prezentujú všetky odvetvia infomatiky a digitálnych technológií.

      Z histórie to je fotoreportáž z exkurzie v Slovenskej akadémii vied, výstavy histórie výpočtovej techniky na Slovensku a prednáška o nástrahách internetu. O spomínanú prednášku sa postaral Ing. Štefan Kohút, vedúci úseku informatiky na vedeckej pôde, ktorý nás celou expozíciou aj osobne sprevádzal . 

      Zo súčasnosti žiaci priniesli reportáž z výstavy Notebook EXPO 2015, ktorá bola venovaná najnovším trendom v oblasti informatiky v rámci dotykových technológii.

Z budúcnosti priniesli fotoreportáž z výpočtového strediska, kde sa nachádza superpočítač AUREL na ktorom sa, okrem iných výpočtov, overuje aj dokazovanie výpočtu plášťa neviditeľnosti. 

Fotky ponúkame vo fotoalbume s rovnakým názvom.

     

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Z. Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
    Z.Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
  • -

Fotogaléria