Navigácia

 • V dňoch od 24.07. do 29.07.2023 sa uskutočnil letný zážitkový kurz: Cesta za poznaním v Hoteli Telgárt. Vedúci Denisa, Miška, Rebeka, Filip a inštruktorka Lucka už čakali na deti s programom plným zážitkov. Počas kurzu sme navštívili Muránsku planinu a lúku plnú sysľov, na ktorú nás odniesol americký školský autobus. Neobišli sme ani Chmarošský viadukt a obec Telgárt. Okrem rôznych športových a spoločenských aktivít sme si užívali bazén a nechýbali ani obľúbené diskotéky. Vo štvrtok sme sa vybrali do neďalekej obce Dedinky. Odtiaľ sme turistickou chôdzou prešli na Stratenskú Pílu až do obce Stratená. Tam na nás už čakal opäť americký školský autobus. V piatok nechýbal Minitalent Fénixu a svoje vedomosti, ktoré sme získali počas celého týždňa, sme si overili kvízom. Na záver nechýbala rozlúčková diskotéka a slávnostné odovzdanie certifikátov nášho kurzu.
  18.09.2023 12:28 | viac »
 • Od pondelka 3. júla až do piatka 7. júla 2023 sa 15 mladých ľudí z rôznych kútov Slovenska spoločne vzdelávalo na akreditovanom vzdelávaní Mladý vedúci. Aj naši deviataci, fénixáci, Mirka Košová a Matej Fabiny sa rozhodli toto vzdelávanie absolvovať.
  V pondelok účastníkov vo Vrútkach privítali lektori Miška, Vladka, Maňa a Filip. Na úvod všetci spoločne absolvovali krátku zoznamovaciu prechádzku. Po večeri ich čakalo ďalšie zoznamovanie, určenie si pravidiel vzdelávania a úvodná evalvácia.
  V utorok na mladých vedúcich čakal prvý plnohodnotný deň, ktorý hneď od rána odštartovali naplno energizerom. Doobedie patrilo Miške, ktorá rozprávala o svojich skúsenostiach táborovej vedúcej. Čo sa deje v tábore, ako to vyzerá na poradách táborových vedúcich, čo je treba vedieť pri práci s malými deťmi, ako dôležitá je psychológia v tábore a mnoho ďalšieho. Z nadobudnutých vedomostí potom účastníci v skupinách vytvárali ideálneho mladého vedúceho so všetkými potrebnými vlastnosťami a tiež pripravovali vlastný tábor. Miška si neoddýchla ani poobede, keďže na účastníkov čakal jej obľúbený blok – Prvá pomoc a BOZP. Na praktické ukážky využila pekné počasie, a tak mladí vedúci strávili čas aj na vzduchu. Práve tam pokračovala aktivitami a hrami na spoluprácu Maňa. Večer patril evalvácii a tancu. O kurz táborových tancov sa postaral lektor Filip.
  Streda patrila neformálnemu vzdelávaniu, o ktoré sa tento rok postarala Vladka. Mladí vedúci sa o využívaní neformálneho vzdelávania, rozdieloch a typických znakoch vzdelávali formou rôznych hier a aktivít – teda neformálnou formou. Po obede si niečo viac o projektoch a projektovom plánovaní povedali s Maňou a následne si vlastný projekt aj v skupinkách vytvorili. Hodnotiacu komisiu projektov potom doplnila aj Maťa, nová kolegyňa, ktorá prišla na vzdelávanie naberať skúsenosti. „Hry, ako vzdelávacie aktivity“, tak znel predvečerový blok, ktorý viedla Vladka. Účastníci v ňom odprezentovali svoje pripravené hry a jednu z nich si aj zahrali. Večer žezlo opäť prebrala Maňa a komunikačné hry. Účastníci aj lektori spoločne naozaj efektívne komunikovali. Všetci si užili najmä aktivitu „Skryté vášne“, v ktorej o sebe mnohí prezradili bizarné zaujímavosti. Evalvácia prebehla v stredu formou Dixit kariet, čo je naozaj nádherný spôsob prejavu svojich emócií a citov.
  Doobedie mladí vedúci trávili pri bloku „Základy psychológie a pedagogiky“ s Miškou. Pomerne náročnú tému si obľúbili, dávali pozor a aktívne kládli otázky. Spravili si test svojej osobnosti papierovou aj online formou. Po obede spolu s lektormi vyrazili vlakom na výlet do mesta Martin. Tam si v skupinkách zahrali vopred pripravené mestské hry, prešli sa námestím a národným cintorínom a samozrejme nakúpili suveníry domov :)
  Štvrtkový večer už akoby všetci tušili, že sa blíži koniec. Poriadne sa zabavili v aktivite Mission (Im)Possible a absolvovali záverečný test, ktorý všetci úspešne zvládli, tak že si následne prebrali aj osvedčenia. V ten večer padlo niekoľko veľmi pekných, emotívnych aj motivačných slov. Mladí vedúci dali tak svojim lektorom tú najlepšiu spätnú väzbu o tom, že si vzdelávanie nielen užili ale aj plne pochopili jeho význam.

  Piatok hneď po raňajkách sa všetci rozlúčili a vybrali sa domov vlakmi. Skončilo sa tak ďalšie vzdelávanie, ktoré môžeme považovať za veľmi úspešné. Spoznali sme mnoho skvelých mladých ľudí, s ktorými sme sa určite nevideli naposledy a budeme sa na nich tešiť na ďalších akciách.
   
  18.09.2023 12:19 | viac »
 • Dňa 03.06.2023 Detská organizácia Fénix SNV v spolupráci so ZŠ, Z. Nejedlého, SNV zorganizovali 2. ročník akcie pre deti  Fénix day. Atmosféra bola úžasná, počasie nám prialo, všetci sa zabávali. Pre deti sme mali pripravené športové stanovištia, tvorivé dielne, kde si mohli vyrobiť náramok. V priebehu dňa deti čakali výzvy, do ktorých sa mohli dobrovoľne zapojiť. Okrem výziev nechýbal ani Minitalent Fénixu, kde deti ukázali svoje talenty. V priebehu dňa vystúpili s tancom aj naši žiaci zo 6. ročníka. Vyskákali sme sa na nafukovacích skákacích hradoch, zacvičili si na jump trampolínach a nechýbala ani minidiskotéka. Na záver nás čakala bohatá tombola. 

  Súčasťou tejto akcie bola aj zbierka dioptrických okuliarov pre Afriku.

  Ďakujeme všetkým, ktorí túto fantastickú atmosféru vytvorili a veríme, že sa vám páčilo a o rok sa stretneme opäť. Niekoľko mesačná príprava stála za to. Týmto by som sa chcela poďakovať všetkým animátorom, ktorí podali neskutočný výkon a bez nich by táto akcia nebola možná. Boli ste neskutoční, obrovská vďaka patrí aj DJ-ovi a hlavne všetkým sponzorom, ktorí nás podporili.

  BETÓN-SPIŠ, s.r.o..
  Ha Drogéria
  Topgal.sk
  Admiral Café Madaras - Minit OC Madaras
  WEBING.SK - web stránky, reklama, tlač
  Tesco Extra Slovensko
  Minerálne vody - závod Baldovce
  MIVA Market spol. s.r.o, Smižany
  MEPOS SNV, s.r.o., r.s.p.
  Vianor - Pneuservis Spišská Nová Ves

  RUDOLF - Gastronomické služby
  Coop JLC a.s., Kostolné Kračany
  28.06.2023 09:33 | viac »
 • Sobota 21.05.2022 bola super, počasie nám prialo, všetci sa zabávali. Pre deti sme mali pripravené športové stanovištia, tvorivé dielne, kde si mohli utkať koberec alebo plstiť ozdoby rôznych tvarov. Vyskákali sme sa na skákacej žirafe a na jumb trampolínach a zatancovali sme si. Na záver nás čakala bohatá tombola. 

  Súčasťou tejto akcie boli aj dve zbierky: zbierka okuliarov pre Afriku a zbierka hračiek pre Detské oddelenie Svet zdravia a Alžbetku.

  Ďakujeme všetkým, ktorí túto fantastickú atmosféru vytvorili a veríme, že sa vám páčilo. Niekoľko mesačná príprava stála za to. Týmto by som sa chcela poďakovať všetkým animátorom, ktorí podali neskutočný výkon a bez nich by táto akcia nebola možná. Boli ste neskutoční, obrovská vďaka DJ-ovi za super hudbu, bez ktorej by to nefungovalo. Zároveň ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí nás podporili.

  Sponzori:

  Ha Drogéria

  KiK

  FK Spisska Nova Ves

  topgal.sk

  Slané torty a misy Dáška

  Bavendo

  Admiral Café "Neo Zóna"

  Admiral Café Madaras - Minit OC Madaras

  WEBING.SK .:. web stránky, reklama, tlač

  Teta drogerie

  Tesco Slovensko

  Minerálne vody - závod Baldovce

  rodina Slivenská

  rodina Janíková

  MIVA Market spol. s. r. o, Smižany

  Ivana Slavkovská

  Jaroslav Švarc

  Lukáš Salaj

  28.06.2023 09:34 | viac »
 • Dnes sme s našimi členmi navštívili historickú Levoču. Prešli sme si jej známe hradby, radnicu, klietku hanby, dom známej Bielej pani, oltár Majstra Pavla z Levoče. Porozprávali sme si rôzne legendy, ktoré sa viažu k jednotlivým miestam, ale aj historické fakty. Deti si všimli aj sochu Ľudovíta Štúra, tak sme spoločne vstúpili aj do obdobia romantizmu a vysvetlili si, čo sa vtedy dialo. Tieto naše potulky neboli jediné. Vstúpili sme do sveta nevidiacich v múzeu špeciálneho školstva. Týmto interaktívnym a zážitkovým múzeom sme boli nadšení a prehĺbili sme si emócie k tomuto nádhernému mestu. Na záver prišiel po nás autobus a my sme odchádzali spokojní, plní vedomostí a šťastní domov.
  20.04.2022 00:29 | viac »
 • Dnešná návšteva obce Spišský Hrhov bola fantastická. Autobusom sme sa dnes vybrali za hudbou. Áno. V tejto obci sa nachádza MUZIK múzeum, kde sme si mohli hudobné nástroje (400 ks) z 80 krajín sveta nielen pozrieť, vypočuť ich tóny, ale aj vyskúšať si na ne zahrať. Voľný čas sme využili, aby sme si pozreli vyrobené predmety, ktorými sa obec zapísala do Guinesovej knihy rekordov. Neobišli sme ani neobarokový kaštieľ, ktorý bol postavený v 19. storočí. Obrovský úspech mal park pri kaštieli, kde sme hľadali dom lesnej víly. Cesta domov sa niesla v spevavej nálade..... Ďalšia super akcia s našimi členmi. Už teraz sa teším na ďalšiu spoločnú akciu.

  19.04.2022 21:21 | viac »
 • 5.4.1991 - 5.4.2022: Úžasný Fénix! K dnešným 31. narodeninám Ti prajeme veľa skvelých členoch, úžasných nápadov a akcií, minimálne raz toľko fantastických a úspešných rokov ako doteraz. Si v našich životoch veľmi dôležitý.. Zo srdiečka Ti to prajú Fénixáci zo Spišskej Novej Vsi. Pri tejto príležitosti sme vytvorili blahoželania s najmenšími.

  19.04.2022 21:16 | viac »
 • 11.03.2022 sme navštívili  LaborARTórium – experiment galériu v Spišskej Novej Vsi. Pre všetky deti to bol úžasný zážitok (aj pre inštruktorov J). Mali sme možnosť vidieť kŕmenie živých zvieratiek, ale aj na chvíľu sa vcítiť do života škrečka, mravčeka či lienky. Tí odvážni si vzali do rúk živého hada (užovka červená – albín) a chameleóna.

  Čoskoro plánujeme ďalší výlet a vy môžete už teraz hádať, kam zavítame.

  27.03.2022 14:48 | viac »
 • Vďaka zbierke môžete prispieť k lepšiemu životu tisíckam ľudí, ktorí si to nemôžu dovoliť. V afrických krajinách totiž môžu dioptrické okuliare stáť aj ročný plat. Ak máte doma v šuplíku staré dioptrické okuliare, ktoré nenosíte, neváhajte a venujte ich! Okuliare budú vyčistené, premerané a následne odoslané do africkej Kene. Túto zbierku na Slovensku a v Česku koordinuje organizácia Lions Clubs International – Distrikt 122, so sídlom v Banskej Bystrici.
  Dozvedeli ste sa o zbierke, našli doma staré okuliare a chcete ich venovať?
  Ak ste doma našli staré okuliare, odovzdajte ich p. uč. Revajovej, trieda 3.B.
  Ďakujeme za spoluprácu! 
  23.02.2022 16:26 | viac »
 • V roku 2022 bol vyhlásený projekt pod názvom Zdravie nie je klišé, ktorý nás prevedie mnohými témami z oblasti zdravia.

  Spoločne sa budeme venovať témam:

  1. Žijem zdravo (fyzické zdravie)

  2. Myslím zdravo (duševné zdravie)

  3. Cítim zdravo (vzťahové zdravie).

  Keďže sme sa do projektu zapojili aj my vo všetkých troch kategóriách, úlohy už aktívne plníme.

  17.02.2022 14:16 | viac »
 • Koncom októbra sme spoločne s našimi členmi navštívili Bachledovu dolinu a známy Chodník korunami stromov. Vyviezli sme sa lanovkou, užívali sme si nádherný výhľad a tí odvážnejší sa spustili dole tobogánom. Počasie nám prialo, nálada nechýbala. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet.
  21.01.2022 09:22 | viac »
 • V tento nádherný a zázračný čas,  na štedrý deň, sa podarilo urobiť radosť aj našim fénixákom Miškovi a Terezke zo ZŠ, Z. Nejedlého v SNV. V spolupráci s Patrikom Hermanom a tímu z Mercedesu, ktorí vyčarovali úsmev na tvárach detí a priniesli nádherné darčeky, a tak urobili Vianoce nádhernými. Nikdy nie je neskoro na zázraky a činy s veľkým srdcom. Ďakujeme za všetky deti, ktorým ste spríjemnili tieto sviatky.

  20.01.2022 12:07 | viac »
 • Dňa 2.10.2021 sa konala milá slávnosť k výročiu našej DO Fénix v Park hoteli Čingov. Záštitu nad podujatím “30 rokov s nami” prevzal primátor mesta Spišská Nová Ves, pán Ing. Pavol Bečarik. Program odštartoval o 17:00 moderátor večera Patrik Herman a príhovorom hostí privítal predseda DO FÉNIX Marek Džalaj. Celý večer sa niesol v duchu spomínania na to najlepšie, čo sa za 30 rokov fungovania podarilo, aké aktivity sa zorganizovali a koľko skvelých zážitkov naši členovia vďaka Fénixu majú. Naši mladí si pre nás pripravili video “Noc v archíve”, v ktorom nás previedli históriou organizácie od jej vzniku až po súčasnosť. Súčasťou programu bola aj živá diskusia s niekoľkými generáciami fénixákov zo Spišskej Novej Vsi. Na otázky odpovedala mladá vedúca Zorka Frankovičová, aktívna dobrovoľníčka Anička Krištofčová, predsedníčka ZO Miška Revajová a prvý predseda ZO Robert Ludányi.
  https://www.do-fenix.sk/2021/10/30-rokov-s-nami/
  11.10.2021 12:45 | viac »
 • Prekvapenie s Patrikom Hermanom
  V piatok 1.10.2021 navštívil našu Do Fénix Spišská Nová Ves Patrik Herman. Jeho návšteva bola veľkým prínosom pre našich ôsmakov, ktorí sa zúčastnili besedy. Po besede nás čakala príprava prekvapenia pre naše dve členky a žiačky ZŠ, Z. Nejedlého 2, Spišská Nová Ves, Sabínku a Emku. Mamičky dievčat nás čakali pred školou, boli pripravené na pohovor. Dievčatá sme zobrali z tried. Nikto nevedel, čo sa chystá. Spoločne sme ich vzali na nákupy. Potom nás čakalo príjemné posedenie v čokoládovni. Za tento deň patrí veľká vďaka Patrikovi Hermanovi a aj pani učiteľkám Denise Kristianovej a Michaele Revajovej, ktoré tento deň pripravili a všetko zorganizovali.
  https://www.do-fenix.sk/2021/10/nakupne-prekvapenie/

   
  11.10.2021 13:35 | viac »
 • V septembri sme sa zúčastnili 13. CSSF. Opäť sme si užili veľa aktivít a hlavne veľa zábavy s priateľmi z celého Slovenska.
  https://www.do-fenix.sk/2021/09/13-celoslovenske-stretnutie-fenixakov-je-uspesne-za-nami/
  11.10.2021 12:50 | viac »
 • Aj tento rok sa naši členovia zúčastnili letného zážitkovo-vzdelávacie kurzu v Snine, ktoré organizovalo ústredie.
  https://www.do-fenix.sk/2021/08/lzvk-prines-ohen-a-zvitazis-je-v-plnom-prude/
  https://www.do-fenix.sk/2021/08/aky-bol-lzvk-prines-ohen-a-zvitazis-na-sninskych-rybnikoch/
  11.10.2021 12:51 | viac »
 • V júli sme sa rozhodli, že sa vyberieme spoznávať iné mestá. Vybrali sme sa vláčikom do Liptovského Mikuláša. Cesta bola veľmi príjemná. Nálada sa stupňovala. Po príchode do Mikuláša sme si pozreli mesto a vybrali sme sa navštíviť Aquapark Tatraladia. V aquaparku sme splnili niekoľko aktivít, kde členovia zisťovali informácie o meste, najrýchlejšia jazda na tobogáne a futbal na plážovom ihrisku. Potom sme si užili bazény a tobogány. Bol to nezabudnuteľný zážitok. Určite sa tam ešte vrátime.
  11.10.2021 12:53 | viac »
 • Detská organizácia FÉNIX sa v rámci osláv Svetového dňa životného prostredia rozhodla zapojiť do iniciatívy Resist! The Global Climate Divide!, ktorú organizuje naša partnerská organizácia IFM-SEI s podporou Európskeho mládežníckeho fóra a Rady Európy.
  Aj naši Fénixáci a žiaci ZŠ, Z. Nejedlého 2 v Spišskej Novej Vsi sa pod vedením p. uč. Denisy Kristianovej  a Michaely Revajovej zapojili 05.06.2021do týchto osláv.
  Najprv sme oboznámili našich členov s problematikou odpadu. Po veľkej diskusii sme sa vybrali urobiť niečo dobré aj v našom okolí. Vyzbierali sme odpad, našli sme čokoľvek. Počas celej tejto aktivity sme diskutovali o tomto probléme a členovia boli znechutení, čo všetko ľudia dokážu vyhodiť. K tejto akcii bola aj sprievodná aktivita, kde niektorí kreslili na papier, ale niektorí skrášlili aj chodníky, na ktoré kreslili kriedami. Členovia dostali k tejto aktivite rukavice a tričká.
  11.10.2021 12:55 | viac »
 • V piatok, t.j. 04.06.2021 Fénixáci zo Spišskej Novej Vsi v spolupráci so ZŠ, Z. Nejedlého 2 v Spišskej Novej Vsi a mestom Spišská Nová Ves pod vedením Michaely Revajovej podporili krásnu myšlienku projektu Zaži čisté rieky – Clean Rivers Experience a očistili okolie a vodný tok mesta Spišská Nová Ves od odpadu. Svojou aktivitou sme sa zapojili do celosvetového hnutia pre čisté rieky River Cleanup a podporili myšlienku Žiť Vedomo pod záštitou hlavného organizátora na Slovensku Human Health Institute - Inštitút pre Ľudské zdravie - spoločne pre čistejšie okolie našich vzácnych vodných zdrojov Slovenska, aby všetky rieky boli bezodpadové. Tejto aktivity a zúčastnili p. uč. Kristianová s triedou 3.A, Slavkovská s triedou 4.C a p. uč. Revajová s triedou 2.B. Žiaci a Fénixáci dostali rukavice a mechy na odpad, ktorý vyzbierali v okolí rieky Hornád od Tesca po „Fľúder“.
  11.10.2021 12:57 | viac »
 • Každoročne sa Fénix zapája do charitatívnych činností. V tomto školskom roku v mesiaci december si Fénix vybral rodinu z Hnilca. Tejto rodine sme v spolupráci so ZŠ, Nejedlého 2, Spišská Nová Ves vyzbierali potraviny a drogériu. Cieľom tejto zbierky bolo vzbudiť u detí empatiu a naučiť ich vcítiť sa do neľahkých životných situácií ľudí v predvianočnom čase.

   
  11.10.2021 12:57 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Z. Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
  Z.Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
 • -

Fotogaléria