Navigácia

 • Úvod školského roka 2018/19

 • Záver školského roka 2017/18

 • Škola v prírode

 • Slávnostná akadémia okresných olympiád

  Dňa 6. júna 2018 sme sa s vybranými žiakmi našej školy zúčastnili v koncertnej sieni Reduty Slávnostnej akadémie pri príležitosti vyhodnotenia okresných olympiád, súťaží a ocenenia súťažiacich za školský rok 2017/2018, kde sme získali viacero veľmi pekných umiestnení v rôznych oblastiach.

  Zároveň na tejto Slávnostnej akadémií bola vyhodnotená aj celoročná súťaž o najaktívnejšiu a najúspešnejšiu školu nášho okresu v športových súťažiach, ktorú sa nám podarilo v tomto školskom roku vyhrať.

  Všetkým našim úspešným žiakom a športovcom, ktorí sa pričinili o tento krásny výsledok srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú a výbornú reprezentáciu školy.

 • Školský výlet 9.B Dedinky- Geravy

 • Botanikiáda 2018

  Botanikiáda 2018

  Našej ZŠ sa aj tento školský rok podarilo zapojiť sa do projektu Botanikiáda, ktorý organizuje Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Dve žiačky piateho ročníka – Danielka Žilavá a Leonka Tancošová - boli pozvané na krajské kolo, v ktorom si zasúťažili, dozvedeli sa množstvo nových informácií, dostali rôzne darčeky a v neposlednom rade strávili krásny deň v nádhernom prostredí Botanickej záhrady v Košiciach. Pre pedagógov bola pripravená zaujímavá séria prednášok, spojená s náučnou prehliadkou priestorov Botanickej záhrady. V tomto termíne sa konala aj jedinečná výstava motýľov exotických trópov, ktorá bola sprístupnená všetkým účastníkom. Organizátorom Botanikiády ďakujeme za realizáciu tohto skvelého projektu a za to, že sme aj tento rok mohli byť jeho súčasťou.

   

  Fotogaléria

 • Prechádzka v korunách stromov

  Prechádzka v korunách stromov

  Počas krásneho slnečného  májového dňa sa žiaci 6.C a 7.A triedy v sprievode svojich triednych učiteliek zúčastnili školského výletu v Bachledovej doline. Cieľom ich cesty bola nedávno vybudovaná atrakcia – chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, hranici Pieninského a Tatranského národného parku.

  Chodník nás miernym stúpaním zaviedol zo zeme až do výšky 24 metrov priamo ku korunám stromov. Na trase dlhej 1234 m sme si vychutnávali prechádzku a čakali nás i rôzne prekvapenia a zaujímavé informácie o miestnej faune a flóre. Výhľad z panoramatickej terasy 32 metrov vysokej veže nám poskytol nádherný výhľad na Belianske Tatry, Pieniny i Zamagurie. Výstup z doliny bol síce náročný a preveril našu kondíciu, ale stál za to a pre všetkých bol tento výlet pekným a určite nezabudnuteľným zážitkom.

   

                                                                                                             Mgr. Jana Petrová

   

  Fotogaléria

 • Vybíjaná v školskom klube

  Vybíjaná v školskom klube

  Nový týždeň sme so školským klubom začali športom.Starší žiaci učili hrať vybíjanu najmladších.Tí sa nedali zahanbiť ani pri futbale. Ostatní sa zabávali na detskom ihrisku EKOKOLESA. Z ihriska bolo počuť veselý smiech a džavot detí.

   

  Fotogaléria

 • Turnaj o pohár riaditeľa školy

  Turnaj o pohár riaditeľa školy

  Dňa 23.5.2018 sa na našej škole uskutočnil už tradičný turnaj v minifutbale žiakov a žiačok 1.stupňa základných škôl. Ako tradične sa ho zúčastnili družstvá zo základných škôl s pôsobením mimo nášho mesta, nakoľko s týmito deťmi sa veľmi nemáme ako konfrontovať a je to pre našich žiakov ako aj žiakov vidieckych škôl príjemné spestrenie školského roka.
  Tohtoročného turnaja sa zúčastnilo celkovo 6 družstiev, ktoré si zahrali systémom každý s každým a následne boli výsledky  vyhodnotené a rozdané poháre a diplomy. Zároveň sme odmenili vecnými cenami aj najlepšieho hráča turnaja, najlepšieho brankára a najlepšieho strelca turnaja.


  Celkové poradie:
  1.miesto:    Spišské Vlachy
  2.miesto:    Letanovce
  3.miesto:    ZŠ,Z. Nejedlého 2
  4.miesto:    Rudňany
  5.miesto:    Spišský Štvrtok
  6.miesto:    Letanovce

  Najlepší brankár:    Oliver Bartoš        ZŠ Letanovce
  Najlepší hráč:        Nikolas Neuvirth    ZŠ Rudňany
  Najlepší strelec:    Adam Ondruš        ZŠ Spišské Vlachy

   

  Fotogaléria

 • MŠO v plávaní

  MŠO v plávaní

  Dňa 18.5.2018 sa na našej škole uskutočnila MŠO v plávaní, kde si žiaci I. stupňa zmerali sily v
  disciplínach 25m VS, 50 m VS a štafete 4x25m VS a vyplávali tieto umiestnenia:


  25mVS – chlapci


  1.miesto – Jakub Stanko /4.B/
  2.miesto – Matúš Hrušovský /4.A/


  25mVS – dievčatá


  2.miesto – Ema Mikolajová /3.B/


  50m VS – chlapci


  1.miesto – Jakub Stanko /4.B/
  2.miesto – Matúš Hrušovský /4.A/


  50mVS – dievčatá


  2.miesto – Júlia Dohodová /4.A/


  4x25mVS – dievčatá – 2.miesto


  Ema Kristianová/3.A/
  Ema Mikolajová/3.B/
  Paulína Ogurčáková/2.B/
  Júlia Dohodová/4.A/


  4x25mVS – chlapci – 1.miesto


  Jakub Stanko/4.B/
  Matúš Hrušovský/4.A/
  Tadeáš Labanc/2.B/
  Dávid Kacvinský/2.A/

   

  Fotogaléria

 • Najväčšia medzinárodná matematická súťaž KLOKAN

  Najväčšia medzinárodná matematická súťaž KLOKAN

  Niečo z histórie

  Súťaž vznikla v roku 1991 vo Francúzsku. Tvorcovia jej dali názov po austrálskom národnom zvieratku. Inšpirovali sa podobnou súťažou, ktorá vznikla v Austrálii. Počty riešiteľov Klokana vo svete v marci 2017.V 65 krajinách súťažilo spolu 6 095 765 žiakov. Matematický klokan sa stal najväčšou matematickou súťažou na svete.

  V tomto školskom roku 2017/2018 sa 21. ročníka tejto súťaže, tak ako aj po iné roky,  zúčastnili aj žiaci našej školy. Žiaci 1. –  4. ročníka v počte 48 žiakov – zažili pocit, že rovnaké úlohy súčasne s nimi riešili aj milióny žiakov v 70- tich krajinách sveta.

  Úspešní riešitelia súťaže: Martin Porada 1.C, Marko Čarnik 1.B, Karolína Kocúrová 2.A, Barbora Levárska 2.B, Natália Ondášová 2.B, Karolína Hudačeková 2.C, Tomáš Štofan 2.C, Maroš Vantroba 3.B, Natália Figlárová 4.C a Viktória Piaková 4.C  sa zaradili medzi 20% najúspešnejších riešiteľov.

  Srdečne blahoželáme!

   

  Fotogaléria

 • Návšteva Vlkolínca a Liptovského múzea v Ružomberku

  Návšteva Vlkolínca a Liptovského múzea v Ružomberku

  Žiaci 5. ročníka navštívili dňa 16.5.2018 Vlkolínec,  podhorskú osadu ležiacu v juhovýchodnom výbežku Národného parku Veľká Fatra, ktorý je od roku 1993 zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Pozreli si kostol Navštívenia Panny Márie, zrubové domčeky, drevenice s hospodárskymi dvormi, humná.

  Expozície Liptovského múzea žiakom ponúkli komplexný obraz o živej a neživej prírode Liptova. Dozvedeli sa o histórii výroby papiera na Slovensku a o živote a činnosti významného slovenského národovca Andreja Hlinku.

   

  Fotogaléria

 • Zdravotníci

  Zdravotníci

  Schopnosť pomôcť v život alebo zdravie ohrozujúcej situácii je veľmi dôležitá. Správne poskytnutá prvá pomoc môže zachrániť život, prípadne výrazne skrátiť dobu liečenia, či zmierniť následky úrazu.

  Žiakom tretích ročníkov prišli ukázať ako na to žiačky Strednej zdravotníckej školy v Poprade. Žiaci si vyskúšali ako na zlomeninu, akútne krvácanie  a šok. “Zranenia” vyzerali natoľko vierohodne, že ochotu ošetriť tieto poranenia prejavili aj nič netušiaci spolužiaci  po ukončení aktivít.J

  Budúcim záchranárkam ďakujeme za veľmi zaujímavo pripravený program a tešíme sa niekedy nabudúce.

   

  Fotogaléria

 • Dopravný kvíz

  Dopravný kvíz

  Krásne počasie nás láka previezť sa na bicykli, korčuliach, kolobežke. Je to super zábava ale aj veľká zodpovednosť. Na ceste totiž nie sme sami a preto sa vždy musíme správať tak, aby sme neohrozili seba ani ostatných.

           Dobrý cyklista ovláda nielen techniku jazdy, ale aj pravidlá cestnej premávky. Dopravný kvíz preveril teoretické vedomosti v teste, obratnosť a pozornosť v praktickej časti – jazde cez prekážky. Tí najlepší získali nielen diplomy ale aj ceny, ktoré sa cyklistom vždy zídu.

           Napriek tomu, že vekovú hranicu na samostatný pohyb po ceste ešte väčšina súťažiacich nedosiahla, všetci účastníci preukázali že vedomosti a schopnosti k tomu potrebné už majú.        

  Zvláštnu pochvalu si zaslúžia najmladšie účastníčky súťaže – druháčky, ktoré zaujali šikovnosťou aj výbornými vedomosťami. Tieto dievčatá boli rovnocennými súperkami starším spolužiakom.

   

  Fotogaléria

 • Na bicykli bezpečne

  Na bicykli bezpečne

  Dňa 4.5.2018 sa žiaci našej školy Viktória Piaková, Veronika Piaková, Natália Figlárová, Denis Šimko, Tadeáš Ruman (4. C), Matúš Hrušovský (4.A), Emma Revajová (6.B) zúčastnili okresného kola detskej dopravnej súťaže „Na bicykli bezpečne 2018“, ktoré sa konalo na DDI v Spišskej Novej Vsi.
  Našim žiakom sa darilo. Úspešne absolvovali jazdu zručnosti na bicykli podľa pravidiel cestnej premávky, testy a križovatky z pravidiel cestnej premávky, či úlohy s povinnou výbavou bicykla. Medzi veľkou konkurenciou  sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Táto súťaž bola spojená s výtvarnou súťažou, z ktorej sme si doniesli 3 miesta a to:


  1.miesto – Emma Revajová (6.B)
  2.miesto – Ema Kristianová (3.A)
  3.miesto – Natália Figlárová (4.C)

  Srdečne blahoželáme a prajeme im veľa šťastia v ďalších sťažiach.

   

  Fotogaléria
   

 • Okresné kolo Biologickej olympiády

  Dňa 25. apríla 2018 sa uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády v kategórii D, v ktorej súťažia žiaci 6. a 7. ročníka. Medzi úspešnými riešiteľmi teoreticko-praktickej časti boli až traja naši žiaci, pričom žiačka 6.A triedy Alicka Kožušková sa umiestnila na prekrásnom 3. mieste a taktiež žiačka 6.A triedy Katka Ondasová na vynikajúcom 8. mieste. Treba dodať, že naše dievčatá obsadili skvelé miesta v početnej konkurencii a navyše patrili medzi najmladšie žiačky súťažiace v danej kategórii. Dievčatkám blahoželáme, ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu našej školy a prajeme im veľa úspechov v ďalších súťažiach.

 • Deň Zeme

  Deň Zeme

  Pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý každoročne pripadá na 22. apríl sme v rámci hodín biológie pripravili pre našich ziakov rôzne aktivity, ktorými sme si tento deň pripomenuli a spríjemnili. Pozreli sme si rôzne propagačné videá, ktoré boli vytvorené špeciálne pre túto príležitosť a pripomenuli sme si tak vážnosť ťažkej ekologickej situácie, ktorá sužuje našu Zem.

  Povedali sme si, ako by sme sa k tejto krásnej planéte mali správať, aby takou ostala aj pre tých, ktorí prídu po nás. Potom sa už deň niesol v zábavnejšom duchu a výsledkom našich aktivít a prác je strom zdobiaci vstupnú časť našej školy, ktorý je vyrobený prevažne z odpadových materiálov, vetvičiek orezaných drevín, vystrihovačiek z letáčikov a podobne

   

  Fotogaléria

 • Poznaj a chráň

  Poznaj a chráň

  Piatkové popoludnie sme si v ŠKD spríjemnili zábavno-vzdelávacou aktivitou Poznaj a chráň. Prvou úlohou detí bolo nájsť čo najviac ukrytých kartičiek s menami chránených zvierat a rastlín a ich mená vpisovať do tabuľky. Oddelenie, ktoré malo napísaných najviac názvov rastlín a zvierat, sa stalo víťazom. V druhej úlohe sa učili spoznávať tieto chránené druhy  skladaním obrázkov puzzle. Všetky deti boli za ich snahu odmenené sladkosťou J .

   

  Za aktivitu zodpovedná p. vych. Mgr. Slávka Svitanová.

  Fotogaléria

 • Zábavná aktivita Mačky

  Zábavná aktivita Mačky

  Dňa 19. apríla nám slnečné počasie umožnilo využiť čas na pohybovú aktivitu Mačky, v ktorej boli zapojené všetky oddelenia ŠKD. Deti sa počas hry hlavne zabavili a prejavili tímovú súťaživosť a súdržnosť.

   

  Fotogaléria

 • Malý dopraváčik

  Malý dopraváčik

  Vedomosti a zručnosti si deti v ŠKD okrem iného rozširujú a zdokonaľujú aj v dopravnej oblasti, čoho dôkazom bola dopravná aktivita. Deti mali možnosť využiť kolobežky, ktoré sú súčasťou nášho materiálového vybavenia.

   

  Fotogaléria

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Z. Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
  Z.Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
 • -

Fotogaléria