Navigácia

 • S fit loptami za zdravím

  Pobyt na čerstvom vzduchu sme si v školskom klube spestrili skákaním na fit loptách. Deti si hravou formou upevňovali nielen fyzickú, ale aj zdravotnú kondíciu. Radosť z pohybu vyjadrovali svojou veselou náladou.

 • Dopravné ihrisko

  Aj  druháci sa vedia bicyklovať.

  Presvedčili sme sa o tom na dopravnom ihrisku, ktoré sme navštívili so školským klubom 17. 10. 2018. Deti si tu doplnili svoje vedomosti o dopravných značkách a vyskúšali si jazdu na bicykloch. Ich úsmevy prezradili, že toto podujatie sa im veľmi páčilo.

  Príspevok pripravila p. vychovávateľka Donová.

 • Deň jabĺk

  Vymeň sladkosti za jablko - 16.októbra

   

   

  1. Úloha: Dostaneš ekojabĺčko na desiatu pre každého žiaka.

  2. Úloha: Vytvor najoriginálnejšie jabĺčko – súťaž.

  3. Úloha: Zaspievajte si pieseň o jabĺčku.

  Všetci vieme, že jabĺčko výborne chutí, je zdravé. Šťavnatý kúsok jablka zásobí telo energiou, uhasí smäd vďaka obsahu ovocných kyselín a dobre zasýti.

  Žiaci 1. ročníka sa zapojili do súťaže o najkreatívnejšie jablko a dalo sa na čo pozerať. Veď posúďte sami. Odmenou za to im boli ekojablká zo súkromných zdrojov, výstavka prác,  aj malé ocenenie za ich námahu.

  Aktivitu pripravila Mgr. Pazerová

 • OZNAM

 • Švihadlový maratón

  V piatok 5. oktobra sa deti z ŠKD stretli na školskom ihrisku, aby si preverili svoje schopnosti v skákani na švihadle . Každý sa snažil pre svoje družstvo naskákať čo najviac. Veselý smiech prezrádzal, že sa deti zo svojich výkonov naozaj veľmi tešia.

  Sladkú odmenu si zaslúžil každý.

 • Ovocníčkovia

  Jedno z krásnych slnečných septembrových popoludní sme v školskom klube využili na spoločnú športovo-zábavnú aktivitu s názvom „Ovocníčkovia“,  pri ktorej deti preukazovali svoje fyzické schopnosti v behu, vytrvalosť, logiku a súdržnosť. Na záver sa víťazi aj porazení tešili sladkej odmene.

  Aktivitu pripravila vych. Bc. Táňa Jakubišinová

 • Orava

  Žiaci deviateho ročníka sa každoročne začiatkom jesene vydávajú na literárnu exkurziu na Oravu, aby bližšie spoznali život a dielo dvoch významných slovenských autorov – P.O. Hviezdoslava a M. Kukučína.

  Inak tomu nebolo ani 27.9.2018. Naše kroky viedli najskôr do Dolného Kubína. V Múzeu P.O. Hviezdoslava sme sa počas podnetného výkladu dozvedeli mnohé informácie zo života básnika, dramatika, prekladateľa a advokáta –  jedného z najvýznamnejších realistických, lyricko-epických autorov slovenskej literatúry z prelomu 19. a 20. storočia – Pavla Országha Hviezdoslava . Mali sme tiež možnosť vidieť i jeho originálne osobné pamiatky a pozostalosti.

  Iba 5km od srdca Oravy sme pokračovali v ceste ďalej – do malej dedinky Jasenová. Tu sa nachádza Pamätný dom slovenského realistického spisovateľa, dramatika a lekára Martina Kukučína. Počas výkladu sme tak mohli vidieť prostredie, ktoré približuje dedinský život v obci na prelome 19. a 20. storočia i expozíciu jeho literárnej tvorby.

 • Úvod školského roka 2018/19

 • Záver školského roka 2017/18

 • Škola v prírode

 • Slávnostná akadémia okresných olympiád

  Dňa 6. júna 2018 sme sa s vybranými žiakmi našej školy zúčastnili v koncertnej sieni Reduty Slávnostnej akadémie pri príležitosti vyhodnotenia okresných olympiád, súťaží a ocenenia súťažiacich za školský rok 2017/2018, kde sme získali viacero veľmi pekných umiestnení v rôznych oblastiach.

  Zároveň na tejto Slávnostnej akadémií bola vyhodnotená aj celoročná súťaž o najaktívnejšiu a najúspešnejšiu školu nášho okresu v športových súťažiach, ktorú sa nám podarilo v tomto školskom roku vyhrať.

  Všetkým našim úspešným žiakom a športovcom, ktorí sa pričinili o tento krásny výsledok srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú a výbornú reprezentáciu školy.

 • Školský výlet 9.B Dedinky- Geravy

 • Botanikiáda 2018

  Botanikiáda 2018

  Našej ZŠ sa aj tento školský rok podarilo zapojiť sa do projektu Botanikiáda, ktorý organizuje Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Dve žiačky piateho ročníka – Danielka Žilavá a Leonka Tancošová - boli pozvané na krajské kolo, v ktorom si zasúťažili, dozvedeli sa množstvo nových informácií, dostali rôzne darčeky a v neposlednom rade strávili krásny deň v nádhernom prostredí Botanickej záhrady v Košiciach. Pre pedagógov bola pripravená zaujímavá séria prednášok, spojená s náučnou prehliadkou priestorov Botanickej záhrady. V tomto termíne sa konala aj jedinečná výstava motýľov exotických trópov, ktorá bola sprístupnená všetkým účastníkom. Organizátorom Botanikiády ďakujeme za realizáciu tohto skvelého projektu a za to, že sme aj tento rok mohli byť jeho súčasťou.

   

  Fotogaléria

 • Prechádzka v korunách stromov

  Prechádzka v korunách stromov

  Počas krásneho slnečného  májového dňa sa žiaci 6.C a 7.A triedy v sprievode svojich triednych učiteliek zúčastnili školského výletu v Bachledovej doline. Cieľom ich cesty bola nedávno vybudovaná atrakcia – chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, hranici Pieninského a Tatranského národného parku.

  Chodník nás miernym stúpaním zaviedol zo zeme až do výšky 24 metrov priamo ku korunám stromov. Na trase dlhej 1234 m sme si vychutnávali prechádzku a čakali nás i rôzne prekvapenia a zaujímavé informácie o miestnej faune a flóre. Výhľad z panoramatickej terasy 32 metrov vysokej veže nám poskytol nádherný výhľad na Belianske Tatry, Pieniny i Zamagurie. Výstup z doliny bol síce náročný a preveril našu kondíciu, ale stál za to a pre všetkých bol tento výlet pekným a určite nezabudnuteľným zážitkom.

   

                                                                                                             Mgr. Jana Petrová

   

  Fotogaléria

 • Vybíjaná v školskom klube

  Vybíjaná v školskom klube

  Nový týždeň sme so školským klubom začali športom.Starší žiaci učili hrať vybíjanu najmladších.Tí sa nedali zahanbiť ani pri futbale. Ostatní sa zabávali na detskom ihrisku EKOKOLESA. Z ihriska bolo počuť veselý smiech a džavot detí.

   

  Fotogaléria

 • Turnaj o pohár riaditeľa školy

  Turnaj o pohár riaditeľa školy

  Dňa 23.5.2018 sa na našej škole uskutočnil už tradičný turnaj v minifutbale žiakov a žiačok 1.stupňa základných škôl. Ako tradične sa ho zúčastnili družstvá zo základných škôl s pôsobením mimo nášho mesta, nakoľko s týmito deťmi sa veľmi nemáme ako konfrontovať a je to pre našich žiakov ako aj žiakov vidieckych škôl príjemné spestrenie školského roka.
  Tohtoročného turnaja sa zúčastnilo celkovo 6 družstiev, ktoré si zahrali systémom každý s každým a následne boli výsledky  vyhodnotené a rozdané poháre a diplomy. Zároveň sme odmenili vecnými cenami aj najlepšieho hráča turnaja, najlepšieho brankára a najlepšieho strelca turnaja.


  Celkové poradie:
  1.miesto:    Spišské Vlachy
  2.miesto:    Letanovce
  3.miesto:    ZŠ,Z. Nejedlého 2
  4.miesto:    Rudňany
  5.miesto:    Spišský Štvrtok
  6.miesto:    Letanovce

  Najlepší brankár:    Oliver Bartoš        ZŠ Letanovce
  Najlepší hráč:        Nikolas Neuvirth    ZŠ Rudňany
  Najlepší strelec:    Adam Ondruš        ZŠ Spišské Vlachy

   

  Fotogaléria

 • MŠO v plávaní

  MŠO v plávaní

  Dňa 18.5.2018 sa na našej škole uskutočnila MŠO v plávaní, kde si žiaci I. stupňa zmerali sily v
  disciplínach 25m VS, 50 m VS a štafete 4x25m VS a vyplávali tieto umiestnenia:


  25mVS – chlapci


  1.miesto – Jakub Stanko /4.B/
  2.miesto – Matúš Hrušovský /4.A/


  25mVS – dievčatá


  2.miesto – Ema Mikolajová /3.B/


  50m VS – chlapci


  1.miesto – Jakub Stanko /4.B/
  2.miesto – Matúš Hrušovský /4.A/


  50mVS – dievčatá


  2.miesto – Júlia Dohodová /4.A/


  4x25mVS – dievčatá – 2.miesto


  Ema Kristianová/3.A/
  Ema Mikolajová/3.B/
  Paulína Ogurčáková/2.B/
  Júlia Dohodová/4.A/


  4x25mVS – chlapci – 1.miesto


  Jakub Stanko/4.B/
  Matúš Hrušovský/4.A/
  Tadeáš Labanc/2.B/
  Dávid Kacvinský/2.A/

   

  Fotogaléria

 • Najväčšia medzinárodná matematická súťaž KLOKAN

  Najväčšia medzinárodná matematická súťaž KLOKAN

  Niečo z histórie

  Súťaž vznikla v roku 1991 vo Francúzsku. Tvorcovia jej dali názov po austrálskom národnom zvieratku. Inšpirovali sa podobnou súťažou, ktorá vznikla v Austrálii. Počty riešiteľov Klokana vo svete v marci 2017.V 65 krajinách súťažilo spolu 6 095 765 žiakov. Matematický klokan sa stal najväčšou matematickou súťažou na svete.

  V tomto školskom roku 2017/2018 sa 21. ročníka tejto súťaže, tak ako aj po iné roky,  zúčastnili aj žiaci našej školy. Žiaci 1. –  4. ročníka v počte 48 žiakov – zažili pocit, že rovnaké úlohy súčasne s nimi riešili aj milióny žiakov v 70- tich krajinách sveta.

  Úspešní riešitelia súťaže: Martin Porada 1.C, Marko Čarnik 1.B, Karolína Kocúrová 2.A, Barbora Levárska 2.B, Natália Ondášová 2.B, Karolína Hudačeková 2.C, Tomáš Štofan 2.C, Maroš Vantroba 3.B, Natália Figlárová 4.C a Viktória Piaková 4.C  sa zaradili medzi 20% najúspešnejších riešiteľov.

  Srdečne blahoželáme!

   

  Fotogaléria

 • Návšteva Vlkolínca a Liptovského múzea v Ružomberku

  Návšteva Vlkolínca a Liptovského múzea v Ružomberku

  Žiaci 5. ročníka navštívili dňa 16.5.2018 Vlkolínec,  podhorskú osadu ležiacu v juhovýchodnom výbežku Národného parku Veľká Fatra, ktorý je od roku 1993 zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Pozreli si kostol Navštívenia Panny Márie, zrubové domčeky, drevenice s hospodárskymi dvormi, humná.

  Expozície Liptovského múzea žiakom ponúkli komplexný obraz o živej a neživej prírode Liptova. Dozvedeli sa o histórii výroby papiera na Slovensku a o živote a činnosti významného slovenského národovca Andreja Hlinku.

   

  Fotogaléria

 • Zdravotníci

  Zdravotníci

  Schopnosť pomôcť v život alebo zdravie ohrozujúcej situácii je veľmi dôležitá. Správne poskytnutá prvá pomoc môže zachrániť život, prípadne výrazne skrátiť dobu liečenia, či zmierniť následky úrazu.

  Žiakom tretích ročníkov prišli ukázať ako na to žiačky Strednej zdravotníckej školy v Poprade. Žiaci si vyskúšali ako na zlomeninu, akútne krvácanie  a šok. “Zranenia” vyzerali natoľko vierohodne, že ochotu ošetriť tieto poranenia prejavili aj nič netušiaci spolužiaci  po ukončení aktivít.J

  Budúcim záchranárkam ďakujeme za veľmi zaujímavo pripravený program a tešíme sa niekedy nabudúce.

   

  Fotogaléria

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Z. Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
  Z.Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
 • -

Fotogaléria