Aktivity a súťaže

Školský výlet 9.A a 6.A

Cieľom školského výletu žiakov 6.A a 9.A sa dňa 23.5.2023 stala dominanta mesta Trenčín a celého Považia, Trenčiansky hrad. Žiaci si osviežili svoje vedomosti z dejepisu počas prehliadky hradu s lektorovaným výkladom.  Ako vnímali tento deň naši žiaci?

Na dolnom nádvorí nás prekvapili  jedinečné výhľady na mesto Trenčín a priľahlé okolie a asi každý si spomenul na povesť o Omarovi a Fatime a studni vytesanej do skaly.  (Matej, 9.A)

Zaujali nás aj priestory kasárne slúžiace ako ubytovanie mužstva hradnej posádky, hladomorňa s replikami stredovekých mučiacich nástrojov a panská kaplnka, ktorá patrí medzi súkromné sakrálne stavby panského sídla. Pohľad na mesto  z Matúšovej veže z 11. stor. bol nádherný. (Maxim, 9.A)

Prechádzka v lesoparku Brezina, ktorý sa nachádza len pár krokov od mesta, nás zaviedla do pokojného sveta prírody. Celý výlet by som si neváhala aj zopakovať. (Natália, 9.A)

Mesto Trenčín a Trenčiansky hrad sa nám veľmi páčili. Pozreli sme si aj pamätný nápis o víťazstve Marka Aurélia, datovaný do roku 179, ktorý na hradnej skale zanechali Rimania. (trieda 6.A)